Ciągniki rolnicze - niezastąpione narzędzie w każdym gospodarstwie!

Ciągniki rolnicze - niezastąpione narzędzie w każdym gospodarstwie!

Bez dwóch zdań ciągniki rolnicze są niezastąpione w każdym gospodarstwie. Trudno z tym polemizować. Na co dzień sprzęt ten może być wykorzystywany do realizacji wielu zadań z obszaru prac rolniczych. Dedykowany układ hydrauliczny pozwala na zwiększenie funkcjonalności ciągników i uzupełnianie ich o dodatkowe urządzenia, w tym m.in. maszyny zielonkowe i inne. Dlaczego ciągniki rolnicze to sprzęt rolniczy, którego nie może zabraknąć w Twoim gospodarstwie?

Czym w ogóle jest ciągnik rolniczy?

W grupie ciągników rolniczych znajduje się wiele maszyn, które różnią się w zakresie wielu funkcjonalności. Docelowo jednak podstawa każdego z nich składa się z podzespołów o analogicznym zastosowaniu. Główne z nich to: układy hamowania, napędu, jezdny, instalacje pneumatyczne i hydrauliczne, czy też elektryka. W zależności od producenta i stopnia zaawansowania technologicznego pojazdu, poszczególne maszyny rolnicze mogą spełniać różne funkcje. Oczywiście stopień zaawansowania sprzętu wpływa również na jego cenę rynkową.

Z punktu widzenia rolnika niezwykle ważny jest podnośnik hydrauliczny z całym układem. To dzięki niemu do ciągnika można podłączyć dodatkowe urządzenia rolnicze i znacznie zwiększyć funkcjonalność zestawu. Popularny traktor to podstawowy pojazd w każdym gospodarstwie, ponieważ pozwala na realizację wielu zadań na polu. Dzięki niemu praca jest dużo wygodniejsza, efektywniejsza i bezpieczniejsza. Ponadto posiadanie dobrej jakości traktora przekłada się na oszczędności związane z potrzebą zakupu dodatkowego sprzętu. Profesjonalne ciągniki rolnicze i części zamienne do nich znajdują się w naszej hurtowni Rolnex.

Jakie funkcje spełnia w gospodarstwie?

Skala wykorzystywania ciągników rolniczych w dużej mierze zależy od realnych potrzeb rolnika. Przede wszystkim sprzęt ten wykorzystywany jest do wykonywania prac na polu. Standardowo traktory wykorzystywane są m.in. do transportowania produktów, narzędzi itp. W tym celu wystarczy zamontować do nich przyczepkę. Do prac na polu wykorzystuje się dodatkowe urządzenia, które nie posiadają zdolności do poruszania się we własnym zakresie. Wówczas wprowadzane są w ruch przez silnik traktora. To m.in. kosiarki, orki, pługi, rozdrabniacze itp. Dzięki nim wykonuje się takie prace jak:

  • oranie;
  • kopanie w ziemi
  • zbieranie płodów upraw;
  • koszenie;
  • nawożenie;
  • sianie;
  • i inne.

To sprawia, że traktor wykorzystywany jest praktycznie na każdym etapie produkcji rolnej i staje się niezastąpionym wsparciem dla rolników, niezależnie od wielkości prowadzonej przez nich uprawy.

Prawidłowa eksploatacja i pielęgnacja zwiększają żywotność maszyn rolniczych

Posiadanie ciągnika rolniczego to nie wszystko. Każdy właściciel powinien zadbać o jego eksploatację zgodnie ze wskazaniami producenta, wykonywanie regularnych prac serwisowych i naprawczych z wykorzystaniem oryginalnych części, a także odpowiednią pielęgnację. Tego typu prace przełożą się na wzrost żywotności maszyn rolniczych i realne oszczędności po stronie rolnika. Profesjonalne części zamienne do ciągników i innych maszyn rolniczych znajdziesz w naszej hurtowni Rolnex. Specjalizujemy się również w dystrybucji maszyn gotowych do eksploatacji.

WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.