Jak wybrać najlepszy ciągnik rolniczy o dużej mocy?

Jak wybrać najlepszy ciągnik rolniczy o dużej mocy?

Wybór ciągnika rolniczego wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Ze względu na swoją wydajność w codziennej pracy dużą popularnością cieszą się ciągniki o dużej mocy, czyli takiej, która przekracza 150-200 KM. Warto zastanowić się nad tym, jaki pojazd w tej kategorii wybrać oraz jakie jeszcze kryteria wziąć pod uwagę w procesie zakupowym. Zapraszamy do krótkiej analizy przygotowanej przez ekspertów hurtowni rolniczej Rolnex.

Dlaczego ciągniki o dużej mocy to dobry wybór?

Wydajna i bezpieczna praca na roli wymaga odpowiedniego sprzętu. Im większy obszar masz do zagospodarowania i im intensywniejsza eksploatacja, tym większej mocy ciągnika rolniczego potrzebujesz. Wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko kosztownych usterek oraz tego, że praca w gospodarstwie zostanie zaburzona. Ciągniki rolnicze o mocy 150 KM i większej wybierane są przez świadomych i wymagających klientów, a na rynku dostępne są pojazdy od różnych producentów. Każdy z nich charakteryzuje się innymi parametrami technicznymi i specyfiką użytkowania. Jeżeli chcesz postawić na wydajność i niezawodność, to warto rozważyć zakup ciągnika z grona tych o dużej mocy.

Ciągniki wydajne i niedrogie w zakupie i eksploatacji

Oczywiście każdemu rolnikowi zależy na tym, aby zoptymalizować prowadzoną produkcję. W związku z tym użytkowane maszyny, w tym ciągniki, powinny być wydajne, niezawodne i niedrogie w zakupie oraz eksploatacji. Wśród popularnych i rekomendowanych modeli ciągników o dużej mocy znajdują się pojazdy 6-cylindrowe, które posiadają podstawowe udogodnienia i nowinki technologiczne, jednak nie są one kluczowe w ich konstrukcji. Alternatywą pozostają ciągniki o dużej mocy z silnikami 4-cylindrowymi, których na rynku jest nawet więcej. Na samym początku warto ustalić, w której kategorii będziesz prowadzić poszukiwania.

  • Wśród popularnych wyborów rolników znajdują się m.in. takie modele jak:
  • MTZ Belarus 1523.3;
  • John Deere 6175R;
  • New Holland T6.160 ElectroCommand;
  • Case IH PUMA 200
  • Massey Ferguson 7720;
  • Claas ARION 650;
  • Valtra T194;
  • New Holland T7.225;
  • DEUTZ FAHR 6190 CSCHIFT.

Wszystkie one gwarantują najwyższą jakość wykonania, wydajność oraz wytrzymałość eksploatacyjną. Dzięki czemu z powodzeniem zapewnią spokój rolnikowi na wiele lat. Można do nich podłączyć różnego rodzaju osprzęt, który wykorzystywany jest podczas wykonywania prac rolniczych.

Na jakie parametry jeszcze zwrócić uwagę w procesie zakupowym?

Jest kilka kluczowych parametrów, na które zwraca się uwagę przy zakupie ciągnika na rolę. To m.in. stosunek mocy do masy pojazdu. On też powinien być odpowiednio zbalansowany, aby obsługa maszyny była wygodna i wydajna. O podziale silników ze względu na liczbę cylindrów już pisaliśmy, jednak warto dokładnie zapoznać się z ich dodatkowymi atutami. Co ciekawe, w ostatnim czasie coraz śmielej na rynek wchodzą silniki 3-cylindrowe, które mają zapewniać większą wydajność eksploatacyjną. Rolnik przed finalizacją zakupu powinien jeszcze zapoznać się z takimi aspektami jak: rodzaj zastosowanej przekładni, wygoda kabiny, czy też dodatkowe funkcje pojazdu. To wszystko przekłada się następnie na efektywność jego eksploatacji.

Dokładnie sprawdź opinie kupujących

Przed zakupem warto także zapoznać się z opiniami kupujących oraz poradzić specjalistów w zakresie sprzętu rolniczego. Bardzo często zwrócą oni uwagę na aspekty, które pominęliśmy w trakcie naszej analizy. Profesjonalna konsultacja pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. To o tyle ważne, że zakup ciągnika wiąże się z większą inwestycją. Zespół hurtowni Rolnex oferuje swoim klientom profesjonalne doradztwo zakupowe i wsparcie w całym procesie.

Przede wszystkim zadbaj o swoje potrzeby

Ostatecznie ciągnik rolniczy ma spełnić Twoje potrzeby. Powinien więc być maksymalnie dopasowany do Twoich oczekiwań. Zadbaj o to, aby kupiony sprzęt sprawdził się nie tylko tu i teraz, ale także okazał się wydajny w przyszłości, jeżeli zwiększysz swoją produkcję. Sektor rolniczy wymaga tego, aby patrzeć w przyszłość przy zakupie sprzętu. Oczywiście jest to związane z tym, że zawsze to sporty wydatek, który należy zoptymalizować w kontekście najbliższych lat.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Jeżeli interesują Cię sprawdzone rozwiązania z sektora rolniczego, w tym ciągniki, inne maszyny i części, to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jako Rolnex od ponad 25. lat dbamy o zadowolenie najbardziej wymagających klientów. Specjalizujemy się w dystrybucji maszyn rolniczych i części zamiennych. Zapraszamy.

WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.