Kupuj części online i przygotuj ciągnik do wiosennej pracy.

Kupuj części online i przygotuj ciągnik do wiosennej pracy

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z wieloma wyzwaniami. Trudnością mogą okazać się zmienne warunki atmosferyczne, które mają bezpośredni wpływ na plony oraz hodowlę zwierząt, planowanie finansów i prowadzenie działalności, a także koszty związane z zakupem maszyn i sprzętu rolniczego. Problematyczne mogą się okazać także awarie sprzętu, dlatego warto zatroszczyć się o konserwację i wymianę uszkodzonych części.

Części zamienne to podstawa

Uprawa roli intensywnie eksploatuje maszyny. Odnosi się to szczególnie do pługów, bron i sprzętów tego rodzaju. Pozostają one podczas pracy w stałym kontakcie z ziemią podczas orki i wyrównywania ziemi, dlatego są najbardziej narażone na uszkodzenia. Wystarczy uderzenie kamienia, by spowodować zerwanie śrub mocujących.

Z tego powodu, każdy rolnik powinien mieć zapas najbardziej podatnych na uszkodzenia części. Dzięki temu, w razie awarii można w łatwy sposób naprawić usterkę i kontynuować pracę. W konstrukcji maszyn i sprzętów rolniczych korzysta się ze specjalnych części, które są o wiele bardziej wytrzymałe niż elementy dostępne w popularnych sklepach budowlanych czy warsztatach.

Co warto mieć w zapasie

Aby wspomóc dobry wzrost upraw, coraz częściej stosuje się zabiegi mające na celu dodatkowe spulchnianie gleby. Działania te są prowadzone dzięki maszynom zwanym kultywatorami. Są one wyposażone w specyficzne redlice, przez niektórych zwane pazurami. Przez specyfikę pracy, jaką wykonują również są narażone na zerwanie, złamania i inne usterki. Z tego powodu warto jest mieć odpowiednią rezerwę części zamiennych, aby usterka nie spowalniała prac.

Pracę rolnika świetnie ułatwiają agregaty uprawowe, ponieważ umożliwiają wykonywanie kilku prac jednocześnie. Działanie agregatów uprawowych polega na przygotowaniu gleby do siewu, co pozwala na lepsze wykorzystanie nasion i skraca czas przygotowania gleby do uprawy. W przypadku posiadania tego typu maszyn niestety mnoży się ilość elementów, które warto mieć w zapasie.

Do części, które warto mieć w pogotowiu należą przede wszystkim elementy mocujące o podwyższonej trwałości i wytrzymałości na przeciążenia i eksploatację, zęby do brony, kółka wysiewające, węże do siewników, spulchniacze śladów i wiele innych. Wszystkie te i podobne części znajdziesz w hurtowni sprzętu rolniczego Rolnex.

Części do ciągników

Ciągniki rolnicze to najważniejsze maszyny w gospodarstwie. Bez nich niemożliwa jest praca z innymi sprzętami, takimi jak pługi, sieczkarnie, kultywatory. Służą między innymi do orki, siewów, nawożenia, transportu, dlatego mają ogromne znaczenie w codziennej pracy na roli.

Naprawa i renowacja ciągników przed sezonem wiosennym to ważny proces, który pozwala na zapewnienie sprawności i bezpieczeństwa maszyny podczas pracy na polu. Warto skontrolować silnik, skrzynię biegów, układ hamulcowy, układ zawieszenia, opony oraz instalację elektryczną. W razie potrzeby należy wymienić lub naprawić wszelkie uszkodzone części.

Przezorny rolnik wie, że dobrze jest zaopatrzyć się w eksploatowane części, które są najbardziej narażone na uszkodzenie. W przypadku ciągnika mogą to być filtr powietrza, oleju, świece zapłonowe, pasek klinowy, łożyska. Wszystkie potrzebne części znajdziesz w hurtowni rolniczej Rolnex.

Części do maszyn rolniczych

Poza działającym ciągnikiem potrzeba też niezawodnej pracy innych maszyn. Należy zatem dokonać przeglądu i naprawić ewentualne usterki. Warto wymienić wytarte lemiesze, zużyte pazury kultywatora, odkładnice pługu, a także wszystkie inne części, które uległy złamaniu, wytarciu i zniszczeniu.

Niezwykle ważne jest, aby kupować części najwyższej jakości. Zapewni to dłuższą i bardziej efektywną pracę na polu. Warto także pamiętać o stosowaniu dobrych płynów eksploatacyjnych i filtrów. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać sprzęty rolnicze w dobrym stanie przez cały sezon.

Korozja, największy wróg sprzętu rolniczego.

Naprawa maszyn może jednak nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeżeli sprzęt zaatakuje rdza. Osłabiona struktura w niedługim czasie spowoduje nieodwracalne szkody i zniszczenie maszyny. Usprawnienie sprzętu rolniczego powinno zatem zawierać solidną konserwację antykorozyjną.

Dobrze przeprowadzone zabiegi antykorozyjne składają się z kilku etapów. Na początku należy usunąć tak dużo rdzy, jak to tylko możliwe. Do tego zadania przydadzą się druciane szczotki, papier ścierny i szlifierki kątowe. Kolejnym krokiem jest zastosowanie podkładu reaktywnego, a po jego wyschnięciu należy zaaplikować farbę antykorozyjną. W ten sposób można zabezpieczyć sprzęt rolniczy i odświeżyć jego wygląd.

Hurtownia rolnicza Rolnex

Firma Rolnex powstała ponad 25 lat temu i dzięki swojemu doświadczeniu od lat zajmuje ważną pozycję na rynku w roli dystrybucji ciągników, maszyn rolniczych i części zamiennych. Zespół tworzą specjaliści, którzy na wylot znają specyfikę sektora rolniczego oraz są na bieżąco z nowinkami ze świata sprzętów rolniczych. Dzięki temu doradzą w wyborze i zakupie odpowiednich maszyn rolniczych.

W ofercie znaleźć można produkty wielu renomowanych producentów z Polski i zagranicy. Kupując w hurtowni Rolniczej Rolnex zaoszczędzisz czas i pieniądze. Skontaktuj się z naszymi specjalistami i wybierz najlepsze maszyny!

WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.